Rozlúčka so školou

Štyri roky ubehli ako voda a po prázdninách sa z nás stanú piataci. O pár dní opustíme našu triedu,  lavice a pani učiteľku. Budú to smutné chvíle, ale zostanú nám spomienky na spoločne prežité dni, na krásne zážitky, na kopec srandy. Dnešná rozlúčková párty bola krásnou bodkou na 1.stupňom, za dôležitou etapou nášho života. Príprava bola dôsledná a výsledok dokonalý. Tabuľa, balóniky, šampanské, sladké a slané koláčiky, hudba, to všetko bolo pripravené a oslava mohla začať. Veľké prekvapenie pripravili pre nás naši skvelí rodičia, keď nás navštívili v triede a poslednýkrát sme si spoločne posedeli a veru ame ani slzičky nevedeli zadržať pri dojímavých ďakovných slovách rodičov i pani učiteľky. Ďakujeme za všetko, čo ste pre našu triedu urobili za celé štyri roky, boli ste naozaj úžasní!

Gymnastický štvorboj - okresné kolo

V našej 4.A triede máme veľmi šikovných žiakov aj na gymnastiku. Dokázali to v okresnom kole súťaže Gymnastický štvorboj, kde v súťaži družstiev obsadili krásne prvé miesta. Reprezentovali nás dievčatá Emmka Slováková, Verka Štrbavá, Tamarka Šubová a Chiarka Aujeská. Z chlapcov bol najúspešnejší Lukáško Mikulaj. Všetci žiaci postupujú do regionálneho kola, ktoré sa uskutoční 21.4. v Prievidzi. Všetkým ďakujeme a prajeme veľa úspechov v regionálnom kole!

náročné

Krajské kolo súťaže „Rozprávkové vretienko“

V krajskom kole súťaže Rozprávkové vretienko v Trenčianskych Tepliciach náš okres vzorne reprezentovala Emka Korbelová zo 4.A, aj keď sa neumiestnila na popredných miestach. Ďakujeme Emke a držíme jej palce v ďalších súťažiach.

Emka je víťazka!

Rozprávka sprevádza ľudstvo od dávnej minulosti až do súčasnosti v rôznych podobách. Jej cieľom je poučenie a zároveň pobavenie poslucháčov. Rozprávkové vretienko sa snaží rozprávku uchovávať a zároveň oživovať detskou recitačnou a prednesovou formou. Na našej škole máme šikovných žiakov, ktorí rozprávky radi čítajú i prednášajú. V okresnom kole súťaže Rozprávkové vretienko nás veľmi úspešne reprezentovala Emka Korbelová zo 4.A, ktorá obsadila krásne 1.miesto. Gratulujeme Emke a držíme jej palce v krajskom kole!

Emka je prvá!

V školskom kole súťaže Rozprávkové vretienko našu triedu reprezentovala Emka Korbelová. Bola úspešná a obsadila 1.miesto a postupuje do okresného kola. Blahoželáme, Emka a držíme Ti palce v okresnom kole!

ZŠ Partizánska opäť najlepšia!

O tom, že žiaci ZŠ Partizánska sú úspešní nielen v športe, ale aj vo vedomostných súťažiach, nikto nepochybuje.  Dokázali to aj štvrtáci v zábavno-vedomostnej súťaži „Príroda plná vedomostí“, ktorá sa konala 9.2.2015 v CVČ. Súťaž je určená žiakom, ktorí sa zaujímajú o zemepis, prírodopis, astronómiu a majú všeobecný prehľad. Každú triedu zastupovalo jedno dvojčlenné družstvo. V štyroch súťažných kolách boli naši žiaci silnými konkurentmi ostatným bánovským školám a jednoznačne viedli. Preukázali vynikajúce vedomosti a zručnosti vo všetkých oblastiach. Prejavili svoju šikovnosť a široký rozsah vedomostí o vesmíre, aj o prírode a  hravo si poradili s náročnými otázkami. Za svoju námahu boli ocenení krásnymi publikáciami . Na stupienkoch víťazov stáli všetky tri družstvá z našej školy v tomto poradí:

1.miesto: 4.A  Sofia Repková a Šimon Doležal

2.miesto: 4.B Marcus Hranica a Marianna Bačíková

3.miesto: 4.C Alexander Kramár a Radovan Vrška

Všetkým súťažiacim gratulujeme k úspechu a pánom učiteľom ďakujeme za prípravu.